Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Free counter and web stats free counters
Tema Fundit
» Bilderberg meeting 2015- list of participants
Wed Jun 10, 2015 9:15 am nga Admin

» Kronologji e sulmëve të NATO-së
Wed Mar 25, 2015 9:27 am nga Admin

» Berisha dorëzon në polici dosjen e dytë të fakteve për skandalet e arsimit në Prizren
Thu Mar 05, 2015 7:30 am nga Admin

» Shanset e kosovarëve për azil në Gjermani janë zero
Thu Feb 05, 2015 10:40 am nga Admin

» Dhjetë këshilla të Ukshin Hotit për shqiptarët
Sun Feb 02, 2014 12:15 pm nga Admin

» Si mund ta bëjmë jetën tonë më të mirë thjesht duke bërë gjërat e duhura.
Sun Feb 02, 2014 12:14 pm nga Admin

» Fatura e jetës
Tue Jan 21, 2014 11:38 pm nga Admin

» Kush je ti?
Mon Dec 30, 2013 12:39 pm nga Admin

» Fjalë të mrekullueshme
Mon Dec 30, 2013 12:30 pm nga Admin

» Letra e Abraham Lincoln për mësuesen e djalit të tij
Sun Dec 22, 2013 10:35 am nga Admin

» Profesori dhe vazoja.
Tue Aug 06, 2013 11:46 pm nga Admin

» Ka ndodhur në Kinë.
Tue Jul 30, 2013 11:31 pm nga Admin

» Njëqind flamurë pa një
Sat May 25, 2013 9:40 pm nga Admin

» Çfarë bëjnë femrat e çfarë meshkujt ?!
Mon May 06, 2013 10:58 am nga Admin

» Protestë në përkrahje të Luginës së PRESHEVËS
Tue Jan 22, 2013 7:26 pm nga Admin

Sondazh

Thënie nga Muhammed Ali

Shko poshtë

Thënie nga Muhammed Ali

Mesazh nga Admin prej Sun Dec 02, 2012 6:07 pm

Thënie nga Muhammed Ali, 100% based on 1 rating

◘ Njeriu i cili e sheh botën njëjtë me pesëdhjetë vite ashtu siç e shihte me njëzetë ka humbur tridhjetë vite të jetës

◘ Gjeli kokoret vetëm kur e sheh dritën. Vendose në errësirë dhe nuk do të kokores asnjëherë. Unë kam parë dritën dhe unë po kokores.

◘ Mosha është ajo që ti mendon se është. Ti je i vjetër aq sa mendon se je.

◘ Në shtëpi jam djalosh i mirë: por nuk dua që bota të e dijë. Njerëzit e ndershëm, e kam kuptuar, nuk arrijnë shumë.

◘ Të boksuarit është : shumë njerëz të bardhë shikojnë se si dy të zinj rrahin njëri tjetrin.

◘ Shket si një flutur, djeg si një bletë.

◘ Freize është aq i shëmtuar sa që duhet dhuruar fytyrën e tij në Byronë Amerikane të Jetës së Egër.

◘ Shoqërimi… nuk është diçka që e mëson në shkollë. Por nëse nuk e ke mësuar domethënien e shoqërimit, vërtetë nuk ke mësuar asgjë.

◘ Urrejtja e njerëzve për shkak të ngjyrës së tyre është gabim. Dhe nuk është me rëndësi se cila ngjyrë urren. Vetëm është gabim.

◘ Ai i cili nuk është mjaft i fortë për të rrezikuar nuk do të arrij asgjë në jetë.

◘ Unë jam astronaut i boksit. Xhoi Luist dhe Dempsi janë vetëm pilot aeroplanësh. Unë jam në botë në vete.

◘ Unë jam më i madhi, e kam thënë këtë edhe para se ta dija se jam.

◘ Besoj në Islam. Besoj në All-llah dhe paqe.

◘ Do të jem kampion për dhjetë vite dhe pastaj do ta lë vëllanë të e marrë – si Kenedi në Uashington.

◘ E kuptova se nëse e them mjaft herë, do ta bindi botën se me të vërtetë jam më i madhi.

◘ E urreja çdo minutë të ushtrimeve, por thosha, “Mos u dorëzo. Vuaj tani dhe jetoje pjesën tjetër të jetës si kampion.”

◘ E di ku po shkoj dhe e di të vërtetën dhe nuk duhet të jem çka ju doni të jem. Jam i lirë të jem çfarëdo që dua.

◘ Asnjëherë nuk kam menduar në humbje, por tani që ndodhi e vetmja gjë është të bëhet si duhet. Ky është obligimi im ndaj të gjithë njerëzve që besojnë në mua. Ne të gjithë duhet pranuar humbjen në jetë.

◘ Do të doja njerëzit të e donin secilin ashtu siç më duan mua. Do të ishte botë më e mirë.

◘ Do ta rrah aq keq sa që do ti duhet një lugë këpucësh që ta vej kapelën e tij.

◘ Unë nuk jam më i madhi; unë jam dyfish më i madhi.

◘ Jam aq i shpejtë sa që mbrëmë në dhomën e hotelit e fika dritën e dhomës dhe isha në shtrat akoma para se të ishte dhoma e errët.

◘ Unë jam njeriu më i njohur dhe më i dashur nga t gjithë njerëzit që kanë jetuar sepse në kohën e Musës dhe Isës nuk kishte satelitë, kështu njerëzit larg nëpër fshatra nuk dinin për ta.

◘ Nëse ata mund të e bëjnë penicilinën nga buka e mykur, sigurisht që mund të bëjnë diçka nga ju.

◘ Në qoftë se edhe ëndërroni se më keni rrahur, më mirë ngrihuni dhe kërkoni falje.

◘ Është vështirë të jesh modest kur je i madh sa jam unë.

◘ Është vetëm punë. Bari rritet, zogjtë fluturojnë, valët bartin rërën. Unë i rrah njerëzit.

◘ Është mungesa e besimit e cila i bën njerëzit të frikohen nga sfidat, dhe unë besoj në veten time.

◘ Lufta më e vështirë ishte me gruan time të parë.

◘ Mënyra ime e të bërit shaka është duke e thënë të vërtetën. Kjo është shakaja më qesharake në botë.

◘ Askush nuk din çfarë të thojë në dhomën e humbësit.

◘ Shërbim për të tjerët është qeraja të cilën e paguani për dhomën tuaj këtu në tokë.

◘ Heshtja është e artë kur nuk mund të mendoni për një përgjigje të mirë.

◘ Supermenit nuk i nevojitet rrip ulëseje.

◘ Njeriu i cili nuk ka imagjinatë nuk ka krahë fluturues.

◘ Ka shumë gjëra të mira të cilat mund të bëhen se sa të rrihen njerëz.

◘ Ne kemi vetëm një jetë; së shpejti do të kalojë; vetëm çfar do të bëjmë për Zotin do të mbetet.

◘ Ajo çfar më mbanë së vazhduari është synimi.

◘ Kur mund të e kamxhikosh çdo njeri në botë, asnjëherë nuk do ta njohësh paqen.
Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 239
Points : 635
Reputation : 0
Join date : 31/08/2010

Shiko profilin e anëtarit http://dituriere.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi