Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Free counter and web stats free counters
Tema Fundit
» Bilderberg meeting 2015- list of participants
Wed Jun 10, 2015 9:15 am nga Admin

» Kronologji e sulmëve të NATO-së
Wed Mar 25, 2015 9:27 am nga Admin

» Berisha dorëzon në polici dosjen e dytë të fakteve për skandalet e arsimit në Prizren
Thu Mar 05, 2015 7:30 am nga Admin

» Shanset e kosovarëve për azil në Gjermani janë zero
Thu Feb 05, 2015 10:40 am nga Admin

» Dhjetë këshilla të Ukshin Hotit për shqiptarët
Sun Feb 02, 2014 12:15 pm nga Admin

» Si mund ta bëjmë jetën tonë më të mirë thjesht duke bërë gjërat e duhura.
Sun Feb 02, 2014 12:14 pm nga Admin

» Fatura e jetës
Tue Jan 21, 2014 11:38 pm nga Admin

» Kush je ti?
Mon Dec 30, 2013 12:39 pm nga Admin

» Fjalë të mrekullueshme
Mon Dec 30, 2013 12:30 pm nga Admin

» Letra e Abraham Lincoln për mësuesen e djalit të tij
Sun Dec 22, 2013 10:35 am nga Admin

» Profesori dhe vazoja.
Tue Aug 06, 2013 11:46 pm nga Admin

» Ka ndodhur në Kinë.
Tue Jul 30, 2013 11:31 pm nga Admin

» Njëqind flamurë pa një
Sat May 25, 2013 9:40 pm nga Admin

» Çfarë bëjnë femrat e çfarë meshkujt ?!
Mon May 06, 2013 10:58 am nga Admin

» Protestë në përkrahje të Luginës së PRESHEVËS
Tue Jan 22, 2013 7:26 pm nga Admin

Sondazh

Thenie për Kosovën.

Shko poshtë

Thenie për Kosovën.

Mesazh nga Admin prej Sun Dec 02, 2012 6:06 pm

Unë besoj se në fund të fundit situata në Kosovë mund të zgjidhet vetëm nëpërmjet vetëvendosjes. (Eliot Engel, Congressional Record Volume 150, Number 35, 2004)
Si një republikan, kam votuar me Presidentin Klinton në vazhdimësi në përpjekjet tona për dorëzani nga miqtë tanë evropianë në Kosovë për të ndaluar gjenocidin. Unë jam krenar për ato vota. Unë jam krenar me presidentin Klinton për këtë. (Gordon Smith, Congressional Record, V. 150, Pt. 6, 2004)
Unë mendoj se është e përshtatshme për komunitetin ndërkombëtar në situata si kjo për të ndërhyrë në Kosovë. Unë jam në favor të një ndërhyrjeje. Në një nivel, duhet thënë se të paktën dikush është duke bërë diçka. (Mike Farrell, W. Europe Daylight Time)
Unë besoj se në fund të fundit situata në Kosovë mund të zgjidhet vetëm përmes vetëvendosjes. (Eliot Engel)
Dua të theksoj faktin se pavarësia e Kosovës duhet dhe do të njihet. (Ibrahim Rugova)
Vizioni im është që të kemi një Kosovë të pavarur, demokratike, me një shoqëri tolerante dhe politikisht me një ekonomi solide, e integruar në BE, NATO-s dhe për të vazhduar me marrëdhëniet tona të mira me SHBA. (Ibrahim Rugova)
Ne mendojmë se Kosova do të vazhdojë të shërbejë si një qendër e dhunës dhe paqëndrueshmërisë rajonale në të ardhmen. (Boris Trajkovski)
Çdo herë që kam kërkuar të hymë në luftë, e kam urryer atë. Kam kaluar muaj duke u përpjekur që ta bëjë Millosheviçin të ndalojë spastrimin etnik në Kosovë, duke vonuar veprimi përderisa ne të negocionim pa fund. (Toni Bler)
Kosova nuk është pjesë e Serbisë, është zemra e Sërbisë. (Sllobodan Millosheviç)
Jetën e japim, Kosovën se japim. (Thënie popullore serbe)
Ju keni vuajtur mjaft. Unë nuk dua dikush tjetër që të humbur një krah ose një këmbë ose një fëmijë për shkak të një mine tokësore. (Bill Klinton në Maqedoni 23 qershor 1999)
Fushata e Kosovës ishte një luftë e drejtë dhe e nevojshme. Dhe unë besoj se Bler – ndaj të cilët unë kam shumë kritika – në këtë rast tregoi vendosmëri të vërtetë në realizimin e saj. (Margaret Taçer , Mars 2002)
Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 239
Points : 635
Reputation : 0
Join date : 31/08/2010

Shiko profilin e anëtarit http://dituriere.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi