Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Free counter and web stats free counters
Similar topics
  Tema Fundit
  » Bilderberg meeting 2015- list of participants
  Wed Jun 10, 2015 9:15 am nga Admin

  » Kronologji e sulmëve të NATO-së
  Wed Mar 25, 2015 9:27 am nga Admin

  » Berisha dorëzon në polici dosjen e dytë të fakteve për skandalet e arsimit në Prizren
  Thu Mar 05, 2015 7:30 am nga Admin

  » Shanset e kosovarëve për azil në Gjermani janë zero
  Thu Feb 05, 2015 10:40 am nga Admin

  » Dhjetë këshilla të Ukshin Hotit për shqiptarët
  Sun Feb 02, 2014 12:15 pm nga Admin

  » Si mund ta bëjmë jetën tonë më të mirë thjesht duke bërë gjërat e duhura.
  Sun Feb 02, 2014 12:14 pm nga Admin

  » Fatura e jetës
  Tue Jan 21, 2014 11:38 pm nga Admin

  » Kush je ti?
  Mon Dec 30, 2013 12:39 pm nga Admin

  » Fjalë të mrekullueshme
  Mon Dec 30, 2013 12:30 pm nga Admin

  » Letra e Abraham Lincoln për mësuesen e djalit të tij
  Sun Dec 22, 2013 10:35 am nga Admin

  » Profesori dhe vazoja.
  Tue Aug 06, 2013 11:46 pm nga Admin

  » Ka ndodhur në Kinë.
  Tue Jul 30, 2013 11:31 pm nga Admin

  » Njëqind flamurë pa një
  Sat May 25, 2013 9:40 pm nga Admin

  » Çfarë bëjnë femrat e çfarë meshkujt ?!
  Mon May 06, 2013 10:58 am nga Admin

  » Protestë në përkrahje të Luginës së PRESHEVËS
  Tue Jan 22, 2013 7:26 pm nga Admin

  Sondazh

  Aforizma, thenie për rininë

  Shko poshtë

  Aforizma, thenie për rininë

  Mesazh nga Admin prej Wed Dec 22, 2010 12:21 pm

  R I N I A  - Qeshu, rini. Qeshu. Bota është e jote.

  Migjeni

  - Rinia vjen një herë, pranvera çdo vjet.

  Algjeriane

  - Rinia është e lumtur ngaqë për të ekziston ardhmëria.

  Gogoli

  - Ditët e rinisë janë ditët e shkëlqimit.

  Bajroni

  - Edhe pse bota ecën përpara, të rinjtë prapëseprapë duhet të nisen nga fillimi.

  Gëte

  - Më mirë të luash bixhoz me rininë tënde, se sa të mos bësh asgjë për të.

  Kamy

  - Rinisë më shumë i pëlqen bukuria se dobia, meqë rinia drejtohet sipas ndjenjave e jo llogarive.

  Aristoteli

  - Drejtohuni të rinjve: ata dinë gjithçka.

  Xhoberti

  - Ma tregoni një të ri, që ka aq mend sa vetveten ta bëjë të marrë.

  Stivensoni

  - Në moshën tetëmbëdhjetëvjeçare edhe djalli duket i bukur.

  Japoneze

  - Shpesh dëgjojmë se rinia thotë: nuk dua të jetoj sipas arsyes së tjetrit, do të mendoj vetë. E pse të mendohet për atë që është e njohur. Merr ç'është e gatshme dhe shko më tej. Këtu qëndron fuqia e njerëzimit.

  Tolstoi

  - Më pëlqen qeverisja e të rinjve, mirëpo vetëm derisa të jetë mësuesi në klasë.

  Pirandelo

  - Rinia është marrëzi, që mund ta shërojë vetëm pleqëria.

  Arabe

  - Të rinjtë duhen vlerësuar, kurse pleqtë respektuar.

  Muhameti

  - Rininë e kemi për të bërë marrëzira, kurse pleqërinë që t'i ankojmë.

  Heminguei

  - Njeriut nuk i vjen keq pse është plak, por pse nuk është më i ri.

  Drajzeri

  - Rrudhat e fytyrës në pleqëri zëvendësojnë shenjat e qeshjes në rini.

  Barrymori

  - Në pleqëri njeriu ruhet më mirë nga fatkeqësitë, kurse në rini i duron më mirë ato.

  Shopenhaueri

  - Ah, sikur rinia të dinte, e pleqëria të mundte!

  Franceze

  - Pleqëria vetëm gjumin e ka të mirë.

  Xoxa

  - Asgjë nuk na plak më shumë sa mendimi se po plakemi.

  Lihtenbergu

  - Çdo kush dëshiron të jetojë gjatë, por asnjë njeri nuk dëshiron të jetë plak.

  Nestroji

  - Pleqtë janë të rrezikshëm, sepse nuk kanë të ardhshme.

  Shon

  - Pleqtë japin këshilla të mira, ngase nuk japin shëmbuj të këqij.

  La Rosh

  avatar
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 239
  Points : 635
  Reputation : 0
  Join date : 31/08/2010

  Shiko profilin e anëtarit http://dituriere.albanianforum.net

  Mbrapsht në krye Shko poshtë

  Mbrapsht në krye

  - Similar topics

   
  Drejtat e ktij Forumit:
  Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi