Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Free counter and web stats free counters
Similar topics
  Tema Fundit
  » Bilderberg meeting 2015- list of participants
  Wed Jun 10, 2015 9:15 am nga Admin

  » Kronologji e sulmëve të NATO-së
  Wed Mar 25, 2015 9:27 am nga Admin

  » Berisha dorëzon në polici dosjen e dytë të fakteve për skandalet e arsimit në Prizren
  Thu Mar 05, 2015 7:30 am nga Admin

  » Shanset e kosovarëve për azil në Gjermani janë zero
  Thu Feb 05, 2015 10:40 am nga Admin

  » Dhjetë këshilla të Ukshin Hotit për shqiptarët
  Sun Feb 02, 2014 12:15 pm nga Admin

  » Si mund ta bëjmë jetën tonë më të mirë thjesht duke bërë gjërat e duhura.
  Sun Feb 02, 2014 12:14 pm nga Admin

  » Fatura e jetës
  Tue Jan 21, 2014 11:38 pm nga Admin

  » Kush je ti?
  Mon Dec 30, 2013 12:39 pm nga Admin

  » Fjalë të mrekullueshme
  Mon Dec 30, 2013 12:30 pm nga Admin

  » Letra e Abraham Lincoln për mësuesen e djalit të tij
  Sun Dec 22, 2013 10:35 am nga Admin

  » Profesori dhe vazoja.
  Tue Aug 06, 2013 11:46 pm nga Admin

  » Ka ndodhur në Kinë.
  Tue Jul 30, 2013 11:31 pm nga Admin

  » Njëqind flamurë pa një
  Sat May 25, 2013 9:40 pm nga Admin

  » Çfarë bëjnë femrat e çfarë meshkujt ?!
  Mon May 06, 2013 10:58 am nga Admin

  » Protestë në përkrahje të Luginës së PRESHEVËS
  Tue Jan 22, 2013 7:26 pm nga Admin

  Sondazh

  --- E paguar---

  Shko poshtë

  --- E paguar---

  Mesazh nga Admin prej Thu Dec 23, 2010 12:33 pm

  E PAGUAR

  Një djalë i vogël iu ngjit nënës së tij në kuzhinë një natë derisa ajo po bënte gati darkën dhe ia dorëzoi një copë letre ku ky kishte shkruar diçka në të. Nëna pasi i thau duart me përparësen e saj filloi ta lexojë copëzën e letrës ku shkruante:

  Për kositjen e kullosës: 5 euro
  Për pastrimin e dhomës sime këtë javë: 1 euro
  Për atë që kam shkuar në dyqan për ty: 0.50 euro
  Për atë që e kam ruajtur vëllanë e vogël derisa ti ishe në shitblerje: 0.25 euro
  Për hedhjen e mbeturinave në kontejner: 1 euro
  Për sjelljen e një dëftese të mirë: 5 euro
  Për fshirjen dhe rregullimin e oborrit: 2 euro

  Gjithsej më ke borxh: 14.75 euro


  Hëmm! Nëna filloi ta shikonte të birin derisa ai rrinte pranë saj dhe sikur ia lexonte kujtimet që i silleshin asaj nëpër kokë. Ajo e kapi lapsin, e ktheu së prapthi letrën që e kishte shkruar i biri dhe shkroi:

  Për nëntë muaj që të kam bartur në bark derisa ti rriteshe: falas (gratis)
  Për të gjitha netët që kam ndenjur pa gjumë, jam kujdesur dhe jam lutur për ty: falas
  Për të gjitha kohët e zahmetshme dhe për të gjithë lotët që më ke shkaktuar ti përgjatë viteve: falas
  Për të gjitha netët e mbushura plot tmerr dhe shqetësimet që kam pasur: falas
  Për lodrat, ushqimin, teshat madje edhe fshirjen e hundëve tua: falas, bir.

  Kur t’i mbledhësh krejt këto, çmimi i dashurisë sime për ty është: falas


  Kur përfundoi së lexuari atë që kishte shkruar e ëma, sytë iu mbushën me lot dhe duke e shikuar drejt në sy të ëmën i tha: “Nënë, vërtet të dua shumë”. E mori lapsin dhe me germa të mëdha shkroi në letër: “E PAGUAR”.
  avatar
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 239
  Points : 635
  Reputation : 0
  Join date : 31/08/2010

  Shiko profilin e anëtarit http://dituriere.albanianforum.net

  Mbrapsht në krye Shko poshtë

  Mbrapsht në krye

  - Similar topics

   
  Drejtat e ktij Forumit:
  Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi