Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Free counter and web stats free counters
Tema Fundit
» Bilderberg meeting 2015- list of participants
Wed Jun 10, 2015 9:15 am nga Admin

» Kronologji e sulmëve të NATO-së
Wed Mar 25, 2015 9:27 am nga Admin

» Berisha dorëzon në polici dosjen e dytë të fakteve për skandalet e arsimit në Prizren
Thu Mar 05, 2015 7:30 am nga Admin

» Shanset e kosovarëve për azil në Gjermani janë zero
Thu Feb 05, 2015 10:40 am nga Admin

» Dhjetë këshilla të Ukshin Hotit për shqiptarët
Sun Feb 02, 2014 12:15 pm nga Admin

» Si mund ta bëjmë jetën tonë më të mirë thjesht duke bërë gjërat e duhura.
Sun Feb 02, 2014 12:14 pm nga Admin

» Fatura e jetës
Tue Jan 21, 2014 11:38 pm nga Admin

» Kush je ti?
Mon Dec 30, 2013 12:39 pm nga Admin

» Fjalë të mrekullueshme
Mon Dec 30, 2013 12:30 pm nga Admin

» Letra e Abraham Lincoln për mësuesen e djalit të tij
Sun Dec 22, 2013 10:35 am nga Admin

» Profesori dhe vazoja.
Tue Aug 06, 2013 11:46 pm nga Admin

» Ka ndodhur në Kinë.
Tue Jul 30, 2013 11:31 pm nga Admin

» Njëqind flamurë pa një
Sat May 25, 2013 9:40 pm nga Admin

» Çfarë bëjnë femrat e çfarë meshkujt ?!
Mon May 06, 2013 10:58 am nga Admin

» Protestë në përkrahje të Luginës së PRESHEVËS
Tue Jan 22, 2013 7:26 pm nga Admin

Sondazh

Jeta rifillon.

Shko poshtë

Jeta rifillon.

Mesazh nga Admin prej Sat Dec 01, 2012 1:27 pm

Nëse je i lodhur dhe rruga të duket e gjatë ,
Nëse ti kupton se ke gabuar rrugë.
Mos e lër veten të tërhiqesh nga kohët dhe ditët ...Rifillo !
Nëse jeta të duket pa kuptim,
nëse je zhgënjyer nga shumë gjëra dhe shumë persona .
Mos kërko të kuptosh përse-në ? Rifillo !
Nëse ke provuar të dashurosh dhe të jesh i dobishëm
Nëse ke njohur varfërinë e kufinjve të tu
Mos lër atje një angazhim të pa përfu
nduar , përgjysëm. Rifillo!
Nëse të tjerët të shikojnë qortueshëm
nëse me ty , janë të zhgënjyer , të zemëruar ,
Mos u rebelo , mos i pyet ata për asgjë .Rifillo !
Përse pema lulëzon përsëri , duke harruar dimrin ?
Dega mbushet me lule pa pyetur Përse ?
Zogu bën folen e tij pa menduar për vjeshtën ?
Sepse jeta është shpresë dhe gjithmonë Rifillon
Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 239
Points : 635
Reputation : 0
Join date : 31/08/2010

Shiko profilin e anëtarit http://dituriere.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi