Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Free counter and web stats free counters
Tema Fundit
» Bilderberg meeting 2015- list of participants
Wed Jun 10, 2015 9:15 am nga Admin

» Kronologji e sulmëve të NATO-së
Wed Mar 25, 2015 9:27 am nga Admin

» Berisha dorëzon në polici dosjen e dytë të fakteve për skandalet e arsimit në Prizren
Thu Mar 05, 2015 7:30 am nga Admin

» Shanset e kosovarëve për azil në Gjermani janë zero
Thu Feb 05, 2015 10:40 am nga Admin

» Dhjetë këshilla të Ukshin Hotit për shqiptarët
Sun Feb 02, 2014 12:15 pm nga Admin

» Si mund ta bëjmë jetën tonë më të mirë thjesht duke bërë gjërat e duhura.
Sun Feb 02, 2014 12:14 pm nga Admin

» Fatura e jetës
Tue Jan 21, 2014 11:38 pm nga Admin

» Kush je ti?
Mon Dec 30, 2013 12:39 pm nga Admin

» Fjalë të mrekullueshme
Mon Dec 30, 2013 12:30 pm nga Admin

» Letra e Abraham Lincoln për mësuesen e djalit të tij
Sun Dec 22, 2013 10:35 am nga Admin

» Profesori dhe vazoja.
Tue Aug 06, 2013 11:46 pm nga Admin

» Ka ndodhur në Kinë.
Tue Jul 30, 2013 11:31 pm nga Admin

» Njëqind flamurë pa një
Sat May 25, 2013 9:40 pm nga Admin

» Çfarë bëjnë femrat e çfarë meshkujt ?!
Mon May 06, 2013 10:58 am nga Admin

» Protestë në përkrahje të Luginës së PRESHEVËS
Tue Jan 22, 2013 7:26 pm nga Admin

Sondazh

“Ben-Af”, 6 veta marrin djegie nga bombola e gazit

Shko poshtë

“Ben-Af”, 6 veta marrin djegie nga bombola e gazit

Mesazh nga Admin prej Thu Mar 10, 2011 8:28 pmPrizren, 10 mars – Katër punëtorë të qendrës tregtare “Ben-Af” në Prizren dhe dy punëtorë të spitalit, të enjten, janë lënduar pasi që bombolat e gazit kanë marrë flakë. Sipas hetimeve të para të policisë, incidenti ka ndodhur pasi që bombolat e gazit janë përfshirë nga flakët gjatë ndërrimit të tyre. “Sipas hetimeve preliminare që ka bërë policia në vendin e ngjarjes, thuhet gjatë ndërrimit të një bombole të gazit ka rrjedhë gazit, por nuk dihet ende si është shkaktuar zjarri nga i cili kanë marrë djegie në duar dhe në fytyrë katër punëtor të “Ben-Af”-it dhe dy punëtorë të sigurimit të Spitalit, të cilët kishin ndihmuar në shuarjen e zjarrit deri në arritjen e zjarrfikësve”, ka bërë të ditur Hazir Berisha, zëdhënës i PK-së për rajonin e Prizrenit.
Sadri Hulaj, shef i Emergjencës në Spitalin Rajonal në Prizren, ka bërë të ditur se pacientët pas marrjes së terapisë përkatëse janë lëshuar me gjendje të përmirësuar për kurim të mëtutjeshëm në shtëpi. “Gjashtë pacientë i kemi pranuar me plagë të lehta, të gjashtit pas dy orësh janë liruar nga spitali dhe kanë marrë terapinë adekuate. Në shtëpi kanë shkuar në gjendje të përmirësuar, por me rekomandimin e mjekëve ata do të të vazhdojnë terapinë në shtëpi”, ka shtuar Hulaj.
Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 239
Points : 635
Reputation : 0
Join date : 31/08/2010

Shiko profilin e anëtarit http://dituriere.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi