Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Free counter and web stats free counters
Tema Fundit
» Bilderberg meeting 2015- list of participants
Wed Jun 10, 2015 9:15 am nga Admin

» Kronologji e sulmëve të NATO-së
Wed Mar 25, 2015 9:27 am nga Admin

» Berisha dorëzon në polici dosjen e dytë të fakteve për skandalet e arsimit në Prizren
Thu Mar 05, 2015 7:30 am nga Admin

» Shanset e kosovarëve për azil në Gjermani janë zero
Thu Feb 05, 2015 10:40 am nga Admin

» Dhjetë këshilla të Ukshin Hotit për shqiptarët
Sun Feb 02, 2014 12:15 pm nga Admin

» Si mund ta bëjmë jetën tonë më të mirë thjesht duke bërë gjërat e duhura.
Sun Feb 02, 2014 12:14 pm nga Admin

» Fatura e jetës
Tue Jan 21, 2014 11:38 pm nga Admin

» Kush je ti?
Mon Dec 30, 2013 12:39 pm nga Admin

» Fjalë të mrekullueshme
Mon Dec 30, 2013 12:30 pm nga Admin

» Letra e Abraham Lincoln për mësuesen e djalit të tij
Sun Dec 22, 2013 10:35 am nga Admin

» Profesori dhe vazoja.
Tue Aug 06, 2013 11:46 pm nga Admin

» Ka ndodhur në Kinë.
Tue Jul 30, 2013 11:31 pm nga Admin

» Njëqind flamurë pa një
Sat May 25, 2013 9:40 pm nga Admin

» Çfarë bëjnë femrat e çfarë meshkujt ?!
Mon May 06, 2013 10:58 am nga Admin

» Protestë në përkrahje të Luginës së PRESHEVËS
Tue Jan 22, 2013 7:26 pm nga Admin

Sondazh

Përfito nga vetja jote

Shko poshtë

Përfito nga vetja jote

Mesazh nga Admin prej Mon Dec 20, 2010 12:04 am

Përfito nga vetja jote


Unë jam sekondi yt i ri!
Unë jam minuti yt i ri!
Unë jam dita jote e re!
Unë jam…!

Dëshmitar i minutave dhe orëve që kalove dhe do të jem dëshmitar edhe i atyre që do t’i jetosh, prandaj përfito nga vetja jote duke kaluar këto orë dhe ditë, dhe i shto llogarisë sate punë të mira vazhdimisht.

Qëndro pranë portës e cila asnjëherë nuk mbyllet!
Shtriji duart drejt atij që e do lutjen dhe thuaj: O Zoti im, jam një nevojtar që kërkoj ndihmën tënde; ndihmë e cila shëron shpirtin, qetëson çdo pjesë të trupit, të ngjallë zemren dhe i jep gjallëri shpirtit.

Përfito duke u shoqëruar me të diturit, të urtit… përfito nga gabimet o uni im!!!
Përfito nga sinqeriteti!
Nga puna!
Nga përgjegjësia!
Përfito nga serioziteti…

Përfito duke u lutur

Allahu i Madhëruar thotë: “…Nëse më përmend në veten e tij, do ta përmend në vetën Time…”
Sa bukur është të jetosh, të hash dhe të pish në këtë botë dhe në të njetjen kohë Allahu t’ua përmend emrin tënd në qiell duke thënë: “E dua filanin.”

Përfito duke bërë durim
Isai a.s thotë: ”Nuk do të arrini atë që e dëshironi përderisa nuk shprehni durim ndaj atij që e urreni”.

Përfito duke ndihmuar nevojtarët
Profeti a.s. thotë: ”Kush i plotëson ndonjë nevojë në këtë botë vëllait musliman, atij do t’i plotësojë Allahu 70 nevoja të botës tjetër, më e vogla e të cilave është falja”.

Përfito nga vetëkontrolli
Imam Aliu r.a ka thënë: “Njeriu duhet të jetë rojtar i epshit të vetë, mbikqyrës i zemrës së vetë dhe rojtar i gjuhës së vetë”.

Mos harroni:
Kërkoje dashurinë e Krijuesit, Ai do të vendos në zemrën e krijesave dashurinë për ty.

Autor: Lulzim Beqiri
Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 239
Points : 635
Reputation : 0
Join date : 31/08/2010

Shiko profilin e anëtarit http://dituriere.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi