Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Free counter and web stats free counters
Tema Fundit
» Bilderberg meeting 2015- list of participants
Wed Jun 10, 2015 9:15 am nga Admin

» Kronologji e sulmëve të NATO-së
Wed Mar 25, 2015 9:27 am nga Admin

» Berisha dorëzon në polici dosjen e dytë të fakteve për skandalet e arsimit në Prizren
Thu Mar 05, 2015 7:30 am nga Admin

» Shanset e kosovarëve për azil në Gjermani janë zero
Thu Feb 05, 2015 10:40 am nga Admin

» Dhjetë këshilla të Ukshin Hotit për shqiptarët
Sun Feb 02, 2014 12:15 pm nga Admin

» Si mund ta bëjmë jetën tonë më të mirë thjesht duke bërë gjërat e duhura.
Sun Feb 02, 2014 12:14 pm nga Admin

» Fatura e jetës
Tue Jan 21, 2014 11:38 pm nga Admin

» Kush je ti?
Mon Dec 30, 2013 12:39 pm nga Admin

» Fjalë të mrekullueshme
Mon Dec 30, 2013 12:30 pm nga Admin

» Letra e Abraham Lincoln për mësuesen e djalit të tij
Sun Dec 22, 2013 10:35 am nga Admin

» Profesori dhe vazoja.
Tue Aug 06, 2013 11:46 pm nga Admin

» Ka ndodhur në Kinë.
Tue Jul 30, 2013 11:31 pm nga Admin

» Njëqind flamurë pa një
Sat May 25, 2013 9:40 pm nga Admin

» Çfarë bëjnë femrat e çfarë meshkujt ?!
Mon May 06, 2013 10:58 am nga Admin

» Protestë në përkrahje të Luginës së PRESHEVËS
Tue Jan 22, 2013 7:26 pm nga Admin

Sondazh

Lajmi me i gëzuar

Shko poshtë

Lajmi me i gëzuar

Mesazh nga Admin prej Wed Oct 03, 2012 10:15 pm

Menjëherë pas fitores së kampionatit të golfit, kapiteni i skuadrës Robert De Viçenso, mori një dorë çekun e fitores, duke buzëqeshur përballë kamerave të shumta. Pas ceremonisë, ai u drejtua drejt ambienteve të klubit dhe u bë gati të largohet. Kur iu afrua makinës së tij të parkuar në parkim, i preu rrugën një grua e re në moshë. Ajo iu ankua se djali i saj vuante nga një sëmundje tepër e rrezikshme, e cila mund ti marrë jetën. Trajtimi i kësaj sëmundjeje ishte tepër i shtrenjtë dhe doktorët kishin refuzuar ta marrin përsipër djalin e saj, pasi ata jetonin në mjerim dhe skamje.
Një lajm i tillë e preku në maksimum Robertin, i cili pa u menduar gjatë, nxorri çekun e sapo fituar dhe i zgjati asaj zonje të mjerë, me qëllim që ta përdorë për kurimin e të birit. Teksa po i jepte çekun, ai i tha:”Duhet t’ia bësh jetën sa më të lumtur djalit tënd!”
Një javë më pas, teksa Robert po hante drekën në restorantin e klubit, vjen një funksionar i lartë i Unionit të Golfit dhe i thotë:”Më treguan disa fëmijë se ditën e fitores, pra, javën e kaluar je takuar në parking me një zonjë.”
Robert tundi kokën në shenjë pohimi, ndërkohë që funksionari vazhdoi:”Në fakt, zonja në fjalë është shtirur dhe të ka gënjyer. Jo që ajo nuk ka fëmijë të sëmurë siç ka pretenduar, por ajo as që është martuar ndonjëherë. Thjesht ta ka hedhur dhe të ka marrë paratë miku im.”
Robert pyeti:”Do të thuash se nuk ekziston një fëmijë i tillë që po jep shpirt?!”
Funksionari iu përgjigj:”Pikërisht.”
Robert tha:”Ky është lajmi më i gëzueshëm që kam dëgjuar këtë javë.”
Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 239
Points : 635
Reputation : 0
Join date : 31/08/2010

Shiko profilin e anëtarit http://dituriere.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi