Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Free counter and web stats free counters
Similar topics
  Tema Fundit
  » Bilderberg meeting 2015- list of participants
  Wed Jun 10, 2015 9:15 am nga Admin

  » Kronologji e sulmëve të NATO-së
  Wed Mar 25, 2015 9:27 am nga Admin

  » Berisha dorëzon në polici dosjen e dytë të fakteve për skandalet e arsimit në Prizren
  Thu Mar 05, 2015 7:30 am nga Admin

  » Shanset e kosovarëve për azil në Gjermani janë zero
  Thu Feb 05, 2015 10:40 am nga Admin

  » Dhjetë këshilla të Ukshin Hotit për shqiptarët
  Sun Feb 02, 2014 12:15 pm nga Admin

  » Si mund ta bëjmë jetën tonë më të mirë thjesht duke bërë gjërat e duhura.
  Sun Feb 02, 2014 12:14 pm nga Admin

  » Fatura e jetës
  Tue Jan 21, 2014 11:38 pm nga Admin

  » Kush je ti?
  Mon Dec 30, 2013 12:39 pm nga Admin

  » Fjalë të mrekullueshme
  Mon Dec 30, 2013 12:30 pm nga Admin

  » Letra e Abraham Lincoln për mësuesen e djalit të tij
  Sun Dec 22, 2013 10:35 am nga Admin

  » Profesori dhe vazoja.
  Tue Aug 06, 2013 11:46 pm nga Admin

  » Ka ndodhur në Kinë.
  Tue Jul 30, 2013 11:31 pm nga Admin

  » Njëqind flamurë pa një
  Sat May 25, 2013 9:40 pm nga Admin

  » Çfarë bëjnë femrat e çfarë meshkujt ?!
  Mon May 06, 2013 10:58 am nga Admin

  » Protestë në përkrahje të Luginës së PRESHEVËS
  Tue Jan 22, 2013 7:26 pm nga Admin

  Sondazh

  Për seks sensacional

  Shko poshtë

  Për seks sensacional

  Mesazh nga Admin prej Sun Jan 15, 2012 3:09 am

  Nëse nuk jeni të kënaqur me jetën tuaj seksuale mos u dëshpëroni. Ju sjellim disa këshilla përmes së cilave do të arrini deri te orgazma e shumëdëshiruar.

  Kujdesuni që të jeni komodë
  Eksperimentimi është i rëndësishëm, por mos provoni pozita për të cilat nuk jeni të përgatitur fizikisht. Diçka që ka sukses për ju, mund të mos i shërbejë partnerit tuaj. Mbani mend se çelësi i seksit të mirë është gjetja e pozitave, të cilat iu përgjigjen edhe juve edhe partnerit tuaj. Eksperimentimin bëjeni gradualisht, ashtu që në fund të ndjeni kënaqësi maksimale. Bisedoni me partnerin për pozitën më të mirë. Kjo do t’i shërbejë seksit të mirë.

  Shfrytëzoni ndihmesa seksuale
  Edhe pse shumëkush nuk beson në to, shfrytëzimi i vibratorëve gjatë seksit mund të ofrojë kënaqësi të madhe. Megjithatë, derisa shfrytëzohen ndihmesa të tilla seksuale, femra duhet të ketë kujdes që të mos e lë anash mashkullin e saj.

  Fantazoni
  Fantazia gjatë marrëdhënies seksuale ndihmon në momentet kur nuk jeni të ngacmuar. Fantazitë kanë fuqi të madhe dhe veprojnë si stimul i fuqishëm seksual, prandaj mos i shmangni.

  Eliminoni gjithçka që mund t’u pengojë
  Para marrëdhënies seksuale kujdesuni që asgjë të mos u pengojë. Mos shikoni përkohësisht ndeshjen, orën, telefonin ose kompjuterin. Përkushtojuni aktit seksual sikur të keni një obligim të vërtetë, sepse derisa nuk pengoheni nga asgjë, kjo do të ndikojë në efekt.

  Mos e shmangni pornografinë
  Revistat, DVD-të dhe përmbajtjet pornografike në internet janë të dobishme për stimulim. Duke i shikuar njerëzit tjerë derisa po kryejnë marrëdhënies seksuale, do të shtohet dëshira juaj.

  Biseda është shumë e rëndësishme
  Ditët kur seksi ka qenë proces i qetë, i takojnë të kaluarës. Lirshëm bisedoni me partnerin në lidhje me atë se çfarë ju eksiton dhe për atë se çfarë ju kënaq. Kështu do t’ia zbuloni njëri-tjetrit shumë gjëra të rëndësishme. Gjatë aktit seksual mos hezitoni që me zë të shfaqni kënaqësinë tuaj, sepse edhe kjo mund të shtojë pasionin mes jush./telegrafi/
  avatar
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 239
  Points : 635
  Reputation : 0
  Join date : 31/08/2010

  Shiko profilin e anëtarit http://dituriere.albanianforum.net

  Mbrapsht në krye Shko poshtë

  Mbrapsht në krye

  - Similar topics

   
  Drejtat e ktij Forumit:
  Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi