Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Free counter and web stats free counters
Keywords

shkurter  eshte  sociologjia  poezi  mire  letra  kush  proze  tregim  azil  

Tema Fundit
» Bilderberg meeting 2015- list of participants
Wed Jun 10, 2015 9:15 am nga Admin

» Kronologji e sulmëve të NATO-së
Wed Mar 25, 2015 9:27 am nga Admin

» Berisha dorëzon në polici dosjen e dytë të fakteve për skandalet e arsimit në Prizren
Thu Mar 05, 2015 7:30 am nga Admin

» Shanset e kosovarëve për azil në Gjermani janë zero
Thu Feb 05, 2015 10:40 am nga Admin

» Dhjetë këshilla të Ukshin Hotit për shqiptarët
Sun Feb 02, 2014 12:15 pm nga Admin

» Si mund ta bëjmë jetën tonë më të mirë thjesht duke bërë gjërat e duhura.
Sun Feb 02, 2014 12:14 pm nga Admin

» Fatura e jetës
Tue Jan 21, 2014 11:38 pm nga Admin

» Kush je ti?
Mon Dec 30, 2013 12:39 pm nga Admin

» Fjalë të mrekullueshme
Mon Dec 30, 2013 12:30 pm nga Admin

» Letra e Abraham Lincoln për mësuesen e djalit të tij
Sun Dec 22, 2013 10:35 am nga Admin

» Profesori dhe vazoja.
Tue Aug 06, 2013 11:46 pm nga Admin

» Ka ndodhur në Kinë.
Tue Jul 30, 2013 11:31 pm nga Admin

» Njëqind flamurë pa një
Sat May 25, 2013 9:40 pm nga Admin

» Çfarë bëjnë femrat e çfarë meshkujt ?!
Mon May 06, 2013 10:58 am nga Admin

» Protestë në përkrahje të Luginës së PRESHEVËS
Tue Jan 22, 2013 7:26 pm nga Admin

Sondazh

10 fakte që dëshmojnë se seksi ju bën mirë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

10 fakte që dëshmojnë se seksi ju bën mirë

Mesazh nga Admin prej Sun Jan 15, 2012 2:38 am1. I bën mirë boshtit kurrizor duke rritur elasticitetin muskulor.

2. Stabilizon qarkullimin e gjakut dhe redukton rreziqet e infarktit dhe iktusit

3. Na bën që të shohim ëndrra më të mira në gjumë.

4. Liron endorfinën e cila krijon humor dhe disponim të mirë.

5. Çdo akt seksual djeg 200 kalori.

6. Gjithnjë nëpërmjet endorfinës stabilizon stimulimin e urisë.

7. Opoidet e liruara nga truri apo ofshamat gjatë orgazmës funksionojnë dhe shërbejnë si mjet kundër dhimbjeve.

8. Puthjet e gjata prodhojnë pështymën e cila mbron dhëmbët dhe mishin e dhëmbit.

9. Sipas Dr. Weeks veçoritë e lartpërmendura na çojnë drejt një përfitimi global pra shtatë vite më shumë ju zgjatet jeta atyre që bëjnë seks.

10. A nuk ju mjaftojnë krejt këto 9 këshilla ...?!
avatar
Admin
Admin

Numri i postimeve : 239
Points : 635
Reputation : 0
Join date : 31/08/2010

Shiko profilin e anëtarit http://dituriere.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi