Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Free counter and web stats free counters
Tema Fundit
» Bilderberg meeting 2015- list of participants
Wed Jun 10, 2015 9:15 am nga Admin

» Kronologji e sulmëve të NATO-së
Wed Mar 25, 2015 9:27 am nga Admin

» Berisha dorëzon në polici dosjen e dytë të fakteve për skandalet e arsimit në Prizren
Thu Mar 05, 2015 7:30 am nga Admin

» Shanset e kosovarëve për azil në Gjermani janë zero
Thu Feb 05, 2015 10:40 am nga Admin

» Dhjetë këshilla të Ukshin Hotit për shqiptarët
Sun Feb 02, 2014 12:15 pm nga Admin

» Si mund ta bëjmë jetën tonë më të mirë thjesht duke bërë gjërat e duhura.
Sun Feb 02, 2014 12:14 pm nga Admin

» Fatura e jetës
Tue Jan 21, 2014 11:38 pm nga Admin

» Kush je ti?
Mon Dec 30, 2013 12:39 pm nga Admin

» Fjalë të mrekullueshme
Mon Dec 30, 2013 12:30 pm nga Admin

» Letra e Abraham Lincoln për mësuesen e djalit të tij
Sun Dec 22, 2013 10:35 am nga Admin

» Profesori dhe vazoja.
Tue Aug 06, 2013 11:46 pm nga Admin

» Ka ndodhur në Kinë.
Tue Jul 30, 2013 11:31 pm nga Admin

» Njëqind flamurë pa një
Sat May 25, 2013 9:40 pm nga Admin

» Çfarë bëjnë femrat e çfarë meshkujt ?!
Mon May 06, 2013 10:58 am nga Admin

» Protestë në përkrahje të Luginës së PRESHEVËS
Tue Jan 22, 2013 7:26 pm nga Admin

Sondazh

Dashuria e vërtetë!

Shko poshtë

Dashuria e vërtetë!

Mesazh nga Admin prej Sun Mar 13, 2011 2:05 pm

Dashuria e vërtetë!
Një djalë pyeti një plak të mençur:

Ç’far është dashuria e vërtet?

Plaku u përgjigj :

- Shko në kopsht dhe më sill lulen më të bukur! ...

Djali shkoi në kopsht dhe u kthye pas pak kohe me duart bosh.

'E gjete?' - pyeti plaku.

„ Djali tha : 'Gjeta një lule të bukur, por vazhdova të kërkoja duke shpresuar që të gjeja një tjetër akoma më të bukur. Më vonë e kuptova se ajo kishte qen më e bukura dhe u ktheva pas ta merrja , por nuk e gjeta më!'...

Atëher plaku i tha :

- Kjo është dashuria e vërtet...

- Nuk e vlerëson kur ajo qëndron përballë teje, por e kupton sa e rëndësishme ishte vetëm pasi e ke humbur!


*****


• "Të duash një orë, kjo është shprehi e të gjitha gjallesave në përgjithësi

- një ditë - veçori e njeriut;
- gjithë jetën – veçori e engjujve.
- Por të duash gjithë jetën vetëm një qenie, kjo është dhunti e Perëndisë."
Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 239
Points : 635
Reputation : 0
Join date : 31/08/2010

Shiko profilin e anëtarit http://dituriere.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi