Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Free counter and web stats free counters
Tema Fundit
» Bilderberg meeting 2015- list of participants
Wed Jun 10, 2015 9:15 am nga Admin

» Kronologji e sulmëve të NATO-së
Wed Mar 25, 2015 9:27 am nga Admin

» Berisha dorëzon në polici dosjen e dytë të fakteve për skandalet e arsimit në Prizren
Thu Mar 05, 2015 7:30 am nga Admin

» Shanset e kosovarëve për azil në Gjermani janë zero
Thu Feb 05, 2015 10:40 am nga Admin

» Dhjetë këshilla të Ukshin Hotit për shqiptarët
Sun Feb 02, 2014 12:15 pm nga Admin

» Si mund ta bëjmë jetën tonë më të mirë thjesht duke bërë gjërat e duhura.
Sun Feb 02, 2014 12:14 pm nga Admin

» Fatura e jetës
Tue Jan 21, 2014 11:38 pm nga Admin

» Kush je ti?
Mon Dec 30, 2013 12:39 pm nga Admin

» Fjalë të mrekullueshme
Mon Dec 30, 2013 12:30 pm nga Admin

» Letra e Abraham Lincoln për mësuesen e djalit të tij
Sun Dec 22, 2013 10:35 am nga Admin

» Profesori dhe vazoja.
Tue Aug 06, 2013 11:46 pm nga Admin

» Ka ndodhur në Kinë.
Tue Jul 30, 2013 11:31 pm nga Admin

» Njëqind flamurë pa një
Sat May 25, 2013 9:40 pm nga Admin

» Çfarë bëjnë femrat e çfarë meshkujt ?!
Mon May 06, 2013 10:58 am nga Admin

» Protestë në përkrahje të Luginës së PRESHEVËS
Tue Jan 22, 2013 7:26 pm nga Admin

Sondazh

Kosovë, Thaçi premton edhe 4 universitete publike

Shko poshtë

Kosovë, Thaçi premton edhe 4 universitete publike

Mesazh nga Admin prej Tue Aug 31, 2010 6:09 pm

Kryeministri Hashim Thaçi ka premtuar se gjatë viteve në vijim do të hapen edhe katër universitete publike, krahas atij të Prizrenit, që tashmë ka filluar së realizuari si projekt dhe Universitetit Evropian të Mitrovicës, për të cilin Thaçi ka thënë se është prioritet i Qeverisë së Kosovës.

Para ligjvënësve të Kuvendit të Kosovës, Thaçi ka thënë se pas hapjes së Universitetit të Prizrenit do të hapen degët e tij në Gjakovë dhe në Pejë, ndërkaq më vonë do të hapen universitete në këto dy qytete, sikurse edhe në Gjilan dhe Ferizaj.


Thaçi i bëri këto komente duke iu përgjigjur pyetjeve të deputetes së AAK-së, Gjylnaze Syla dhe asaj të LDD-së, Dritë Maliqi, të cilat kanë kërkuar data se kur do të hapen këto universitete. Deputetet opozitare e kanë kritikuar kryeministrin se po jep premtime për hapje të universiteteve vetëm në vendet prej nga vjen ai.

“Vendlindja ime është Kosova dhe unë investoj në gjithë Kosovë, jo vetëm në lagjen time, apo në vendin ku kam lindur. Unë nuk kam lindur në Prizren, por do të investoj atje. Investimet nuk do të ndalen, as në infrastrukturë, as në universitete”, ka thënë Thaçi, transmeton KosovaPress.

Thaçi ka theksuar se hapja e universiteteve nuk duhet të bëhet me ndarje partiake a rajonale.
Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 239
Points : 635
Reputation : 0
Join date : 31/08/2010

Shiko profilin e anëtarit http://dituriere.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi